Cordyceps Historický pohľad


Cordyceps je vzácna huba, ktorá rastie v horách Tibetu, Nepálu a Číny. Existuje viac ako 680 druhov Cordycepsu, ale najslávnejší a najznámejší druh je Cordyceps sinensis.

Prvá zmienka o Cordycepse sa objavila  v roku 1082 a podrobný opis jeho životného cyklu bol nájdený v rukopisoch okolo rokov 1590-1596, ale v Európe bol Cordyceps známy od roku 1726, kedy bol predstavený na vedeckom zasadnutí v Paríži.

Cordyceps sinensis sa používa v tradičnej čínskej bylinnej medicíne ako prírodný liek už viac ako 2000 rokov. Už dynastia Quing používala Cordyceps na liečbu obličkových a pľúcnych ochorení, obnovenie fyzickej sily a imunitného systému a zvýšenie sexuálnej energii.

Ako si vysvetliť účinok, ktorý má Cordyceps na ľudské zdravie? Tajomstvo bolo odhalené štúdiom rastových podmienok a životného cyklu huby.

Prírodné prostredie Cordycepsu sú hornaté oblasti severozápadnej Číne v nadmorskej výške 3-5,000 metrov nad morom. Klimatické podmienky sú veľmi nehostinné, s priemernými teplotami 0,2-0,8 ° C, vlhkosťou 50-70% a snehom 140-286 dní v roku.

Za posledných 20 rokov, moderné vedecké metódy stále viac dokazujú čo si čínski lekári všimli už pred stáročiami.

 

Cordyceps- historický pohľad

V tejto kategórii nie sú žiadne produkty.

Vyhľadávanie